Don't Count only on one Donut

לאחרונה הוזמנתי להרצות בפני קבוצה שנקראת "ממריאים לחופש כלכלי" שמנוהלת ע"י הדס בן ישי, היו בקהל מעל 160 איש!

הקבוצה מתמקדת בהבנה שאנחנו חייבים לפעול היום על מנת שהמחר הכלכלי שלנו יראה יותר יציב, בטוח, נעים וכיף. היו שם עוד שני מרצים. האחד דיבר על הלוואות חברתיות והשני דיבר על קנייה ומכירה של נכסים בישראל  בזמן קצר יחסית.

 

המיקום של ההרצאה היה בבר תל אביבי עם אווירה טובה, אנשים ישבו עם בירה ביד, חיכו, דיברו אחד עם השני על איך הם מקדמים את ההשקעות שלהם ועוד..

אני עליתי לבמה שנייה, הנה הגיע תורי..

כמו תמיד אני עולה לבמה ונרגשת לראות את מספר הרב של האנשים שהגיעו על מנת להתקדם בעוד סנטימטר או שניים לעבר עתיד יותר טוב עבורם.

אתמקד בנושא אחד מתוך ההרצאה שהעברתי,

אל תכניסו את כל הביצים לסל אחד או במילים שלנו אל תבחרו רק סופגנייה אחת. יש הרבה, בצבעים שונים ובטעמים שונים, המטרה היא לגוון…

 

אז למה אני מתכוונת?

אם אנחנו מסתכלים על הכסף שנכנס כל חודש לתא המשפחתי שלנו, מאיפה הוא נכנס?

רוב האנשים יגידו מהמשכורת שלי ושל בן/בת זוגי ובזה סיימנו.

 

מעולה יש לנו כרגע שני נתיבים של הכנסה.

אנחנו צריכים מספר רב של נתיבים של הכנסה על מנת להוריד את התלות בנתיב כזה או אחר על מנת ליצור חוזק תזרימי כדי ששום רעידת אדמה לא תפיל אותנו בעתיד, מאחר ואנחנו לא יכולים לצפות כיצד זה יגיע.

 

אוקי הבנתי, אבל איך יוצרים דבר כזה?

במילה אחת "ידע"

צריך לשבת, לחקור, ללמוד, לשאול, לבדוק איך עושים את זה ואיך בודקים שאני בדרך הנכונה.

כמעט ואין דבר כזה הכנסה שהיא פאסיבית לחלוטין, יש נכס (בית, ספר, דיסק, קורס…) שמכינים אותו, משפצים, בונים, משווקים אותו והוא עובד, אבל התחזוקה שלנו חייבת להישאר שם ברמה כזאת או אחרת על מנת שהוא ימשיך לעבוד בצורה טובה – אנחנו קוראים לזה לשמן את המכונה ולוודא שהגלגלים ממשיכים להסתובב כמו שאנחנו רוצים.

אם קניתם דירה, שיפצתם והכנסתם דייר, מקבלים שכירות חודשית, צריך לפקח על חברת הניהול על מנת שהם לא יקלו ראש עם הדייר והניהול, צריך לקבל החלטות

לדוגמה:

לנו יש מספר רב של סופגניות:

בתים במדינות שונות

שותפויות בפרויקטים גדולים

ייזמות של קניה, שיפוץ ומכירה

קורס דיגיטלי ללימוד יזמות נדל"ן בחו"ל

ליווי של יזמים מתחילים

ייעוץ אסטרטגי "לסופגניות 🙂 "

הרצאות

ועוד…

 

האם הכל צמח ביום אחד?

 

ברור שלא, על כל סופגנייה כזאת יושבים מאות ואלפי שעות של השקעה וגדילה אישית ועסקית… חלק נולד מהצורך של הלקוחות שלנו וחלק אנחנו יצרנו לפי מה שחשבנו שיגדיל את מלאי הסופגניות.

 

האם אתם עובדים על עוד נתיבים (סופגניות)?

בוודאי מבחינתנו זאת העבודה, ליצור נתיבים חזקים (שצריך לתחזק ולחזק באופן תמידי), לחשוב על עוד נתיבים שיכולים לעבוד ולפעול כדי להוציא אותם לפועל

 

החשוב הוא שבהתחלה צרכים להיות מפוקסים בנתיב אחד ויחיד עד שהוא יעבוד וירוץ.

לאחר מכן כבר יש לנו נסיון בלקחת משהו בוסרי ולהפוך אותו לפרי יפייפה והדרך תהיה יותר מהירה

 

אם אתם מרגישים צורך בעזרה להגיע ליעד, בלקחת אתכם צעד קדימה, מחפשים מישהו שילווה אתכם, שעשה את הדרך הזאת כבר וממשיך לצעוד בה – אנחנו פה לקחת את לשם (ונגדיר את היעד ביחד) יד ביד ושלב אחרי שלב

 

מוזמנים לשלוח אלי שאלות ובקשות,

שלכם,

דסי

Dasi@leibelinvestment.com

054-5851912