מנגנון רכישה מפוקחת

איך מפחיתים את הסיכון בהשקעה?

זה מה שכולנו תמיד מחפשים, את ההשקעה הכי בטוחה וטובה, כזאת שנוכל לעשות עליה רווחים גבוהים לצד כמה שפחות סיכון.

איך לתת לכסף שלנו לעבוד עבורנו ולא שאנחנו נעבוד עבורו…

הדרך הכי טובה היא להיות יזמים מיומנים, אבל מאחר ולא לכולנו יש את הזמן להקדיש ללימודי תחום הנדל"ן, או הרצון להפוך להיות יזמים, למרחבי הלמידה שזה מייצר ואנחנו מחפשים קיצורי דרך.

נחפש אסטרטגיות שיאפשרו לנו לרכוש את הנכס בבטחה, אכתוב לכם פה הן על ארה"ב והן על יוון
בשוק האמריקאי לייצר תהליכים עם וודאות גבוהה יותר זה מהלך קל יותר, הנגישות למידע באינטרנט, הצוותים המיומנים על הקרקע והיכולת לעבוד בשפה קלה ומול גופים מקצועיים פשוטה יותר, אין זה אומר שאין סיכון בהשקעה..

השקעה ככל השקעה – הסיכון הכי גדול שלה הוא אובדן הקרן, לצד הסיכוי לייצר שורת רווח יפה וטובה.

כשנכנסו לשוק היווני, לצד ההזדמנויות האדירות שיש שם, הבנו שיש חשש מהשם שנוצר למקום המופלא הזה, חלק עם הצדקה מוחלטת לאור ההיסטוריה וחלק לא מוצדק כלל… לקח לנו זמן לאתר שוק נוסף להשקעה, גם כי ההיצע בעולם השתנה, רוב השווקים התאוששו יפה מהמשבר של 2008 ונותרו שווקים בודדים שיכולים להציג שורת רווח טובה יותר.

הסתייגות קלה, השקעות טובות ניתן למצוא בכל מקום, כן, גם בניו יורק, בתל אביב, ובברלין – ההבדל? הקושי היחסי באיתור של אותן העסקאות, הווה אומר, שצריך לדעת מול מי לעבוד, איך להגיע לנכסים וכמובן שלרכוש אותם מתחת למחיר השוק מהלך שיוכל לייצר

אז איך אפשר לשמור על עצמנו ולהפחית את הסיכון בהשקעה?

• לעבוד עם יזמים מוכרים
• לשאול משקיעי עבר על הניסיון עימם
• להבין שבכל השקעה יש סיכון – כל עוד אנחנו מוכנים לקבל את העובדה הזאת, הסיכוי להצלחה גדל
• מנגנון רכישה מפוקחת

מה זה מנגנון רכישה מפוקחת?

חברנו לפירמת עו"ד אברהם ללום שמלווה אותנו בפרוייקטים בסלוניקי, מנגנון הרכישה המפוקחת תוכנן לצורך משיכת הון עבור מיזמי בנייה ולמעשה מפחית את הסיכון בתהליך ההשקעה בנדל"ן עבור משקיעים פרטיים על ידי שליטה בהעברות הכספים, ניהול העסקה, בחינה מוקדמת של נתוני המיזם, שליטה על איכות הבניה ולוחות הזמנים והגנה מפני עסקאות נוגדות כמו גם שינויים במהלך הפרויקט ועוד.

מבחינתי כיזמית זהו מהלך שעלול לעכב אותי בעשייה בשטח ולמול העבודה עם קבלנים שלא תמיד יחושו בנוח שבודקים אותם כלכך הרבה, אין אדם שאוהב שמישהו בוחן ומתבונן בכל צעד ושעל, גם אם ההתנהלות שלנו תקינה, שקופה וישרה, זה גם מצריך בדיקות מרובות והשקעת כספים על מנת לאפשר מנגנון שכזה..

מצד שני, זהו מנגנון שמאפשר שקט למשקיעים, ניהול של חשבון הנאמנות, אישור שחרור כספים רק לאחר הוכחות וקבלות בשטח (שהקבלן אכן סיים כל שלב ואת התכולה של אותו שלב), שהרישום אכן מתבצע כמו שצריך ושיש את כל הבדיקות הנדרשות בטרם נכנסים לעסקה זו או אחרת והכי חשוב, שאם משהו קורה מבחינת הקבלן או שאם קורה לנו משהו (חס וחלילה!) הם נכנסים ומשתלטים על הפרוייקט מתוך מטרה להגיש למשקיעים שרכשו את הדירות שלהם בלוחות הזמנים הרלוונטיים.

לכן, דווקא במקום כמו יוון, מעולה ככל שיהיה ויש בו לעיתים גם חוסר וודאות בגלל תהליכים ארוכים יותר, שקיפות שונה במידע (דרך הצוותים ופחות דרך אתרי אינטרנט), החלטנו להכניס את המנגנון לתוך המחיר רכישה (ועדיין להיות מתחת למחיר השוק!), לתת ולאפשר שקט למשקיעים שלנו – לדעת שזה מאפשר לתהליך לזרום בקלות רבה יותר, שיש פיקוח על התהליך, שהכל מתבצע כמו שצריך.

תרצו לראות לאיזה פרוייקט תוכלו להצטרף?

תרצו לשמוע יותר על מנגנון רכישה מפוקחת?     

שלחו אלינו הודעה בכפתור יצירת הקשר או לחצו כאן