תהליך גדילה של יזם

על מנת לגדול כיזמים אנחנו נדרשים תמיד לגדול, להרחיב… הרי אם נישאר באותה העשייה בזמן שהכל משתנה מסביב – נישאר מאחור!

 

חלק מהתהליך כולל התמקצעות בתחומי ההתפתחות האישית והעסקית כאחד.

 

שואלים אותי מדוע התפתחות אישית? כי אם לא נשקיע בעצמנו, בידע ובתכנים נוספים לא נוכל לגדול, אנחנו ההשקעה הכי טובה ואיכשהו כולם שמים את עצמם בסוף, אחרי הפרטנרים שלנו, הילדים, המשפחה, העבודה וכו'…

אם נשקיע בעצמנו נוכל לגדול ולהרחיב את העסק שלנו בצורה הטובה ביותר, מעבר לכך, מישהו שלא משקיע בעצמו – לא בטוח שנרצה להשקיע אצלו כלל.

 

הדרך הכי טובה להתחיל היא בלעשות מודלינג של יזמים מצליחים MODELING – זה לא אומר להעתיק אנשים מצליחים אחרים, אלא להבין מה בסט הכלים שלהם חשוב ונדרש עבורך כיזם/אדם/איש העולם הגדול ואז לעשות מודיפיי MODIFY – התאמה אל מי שאתה.

 

התפתחות אישית משמעה שינוי בהרגלים, להבין איפה אתם נמצאים היום – נקודה א' ולאן תרצו להגיע – נקודה ב'.
אני מסתכלת על זה גם בהיבט של שינוי האמונות שמגבילות אותנו – מאמונות על כסף, על זוגיות, על החיים, הורות וכו' ועד לשפה שאני בוחרת להשתמש בה ביומיום – למשל "אני מתה עליך".. לא תשמעו אותי אומרת את זה…

 

חלק מההבנה של איפה אתם היום ולאן תרצו להגיע תורם ליצירת חזון, מטרות ובחירת האסטרטגיה האישית והמקצועית כאחד – הכלי הכי טוב לייצר זאת הוא על ידי בניית לוח חזון – אחת לשנה לערך אנחנו יושבים ומגדירים איך אנחנו רוצים שהעתיד הקרוב שלנו ייראה (לרוב לטווח של שנה-שנתיים), יש כאלו שירחיבו גם לחמש ולעשר שנים ואפילו יפרטו מה העשייה שלהם כל חודש, כל שבוע…

 

אנחנו בונים כל שנה לוח חזון דיגיטלי, מדפיסים אותו ותולים על הקיר כדי שבכל בוקר נקבל תזכורת לדרך וליעד שלנו קדימה – אישי ועסקי כאחד. יש כאלו שכותבים לעצמם מכתבים ולאחר שנה פותחים לראות – הכל טוב ונכון, תבחרו את הדרך הנכונה שלכם.

 

ומבחינת דוגמא?

אנחנו כמעט כל בוקר רואים תוכן שמקדם אותנו קדימה! בחרתי לשתף אתכם בכמה דוגמאות והייתי שמחה ללמוד גם מכם (אגו לא משמין! וזה חלק חשוב כיזם לדעת לבקש עזרה וגם לדעת ללמוד מאחרים)

אוון קרמייקל – הוא גאון! מעלה בכל יום (!) 3 סרטונים על תכנים מעצימים
https://www.youtube.com/user/ModelingTheMasters

טום בייליו – מראיין אנשים מעוררי השראה! יש לו סדרת ראיונות שנקראת IMPACT THEORY – מומלץ בחום!!! רק תפנו לפחות 45 דק' מהזמן שלכם..

https://www.youtube.com/channel/UCnYMOamNKLGVlJgRUbamveA

האל אלרוד The miracle morning – יש גם קבוצה ישראלית בפייסבוק – קמים כל בוקר ב5-5:30 ומתחילים אותו (בחופשת לידה עכשיו… אז עבורי אין ממש שעות…:) ) – ניר קם בכל בוקר ב5:30 – עושה ספורט, מדיטציה, כותב מטרות ומכין את עצמו ליום חדש.

לואיס האוס – סדרת ראיונות מעוררת השראה

https://www.youtube.com/user/lewishowes

גרנט קרדון – הוא מעט אגרסיבי בגישה שלו, אבל הניתוחים שלו מעניינים מאוד!!

https://www.youtube.com/user/GrantCardone

 

אחרי מי אתם עוקבים? תפתיעו אותי עם מודלים חדשים (כמובן שיש גם טוני רובינס, רוברט שמין, קיוסאקי, ג'ים רוהן, מל רובינס ואחרים טובים…)

 

 

מחכה לשמוע וללמוד גם מכם