שאלות ותשובות

שאלות כלליות

כיצד מתבצע הליך הרכישה?

הליך הרכישה מתבצע על ידי זיהוי מטרות ההשקעה, התאמה למציאות הכלכלית ואיתור הפרוייקט המתאים (נכס פרטי/מולטי פמילי), לאחר מכן, אנו סוקרים את הנתונים למול הנתונים מהצוותים בשטח וכאשר מוצאים שהפרוייקט מתאים חותמים על חוזה לטובת רכישה כאשר יש נקודת יציאה מהחוזה במידה והנכס נמצא לא מתאים, את הכספים מעבירים ישירות לחברת הנאמנות. זו מאמתת את הנתונים ומוודאת שהנכס נקי מחובות, עיקולים ושיעבודים. לאחר קבלת הכספים בחברת הנאמנות וחתימות של הרוכש והמוכר, מבצעים העברת בעלות והנכס נרשם על שם הקבוצה או על השם האישי/תחת חברה. מרגע זה מתחיל הניהול השוטף של הפרוייקט.

מה הסכום המומלץ להשקעה בארה"ב?

בנכסים פרטיים באיזורים יציבים הסכום המומלץ להשקעה הוא החל מ80,000$. עבור פרוייקטי השקעה, הסכום משתנה בהתאם לאופי וסוג הפרוייקט.

האם ניתן לקבל משכנתא על נכס בארה"ב?

כן, אולם מדובר בהליך ארוך ומאתגר עם ריביות פחות אטרקטיביות. מנגד, הפריסה טובה יותר וכך גם נקודות היציאה. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות להלוואה/משכנתא/מימון מחדש על נכסים קיימים, יש לעמוד בתנאי הסף, כאשר אלו משתנים ממדינה אחת לשנייה.

איך מעבירים כסף לארה"ב?

קיימים מספר דרכים לביצוע העברת כספים לארה"ב: באמצעות הבנק, חברות צד שלישי דוגמת COVERCY CLEARSHIFT או כל חברה אחרת שידועה ומוכרת על ידי רשויות המס בישראל.

כיצד מתנהלים מול רשויות המס והחוק בארה"ב?

ההתנהלות מתבצעת באמצעות רו"ח ישראלי מוסמך הבקיא בחוקי המיסוי בארה"ב. בנוסף, רצוי כי יכיר גם את חוקי המיסוי בישראל ,על מנת שניתן יהיה לווסת בין החוקים. למשל, הריבית על הלוואה בישראל מוכרת לצרכי מס. רו"ח אמריקאי, מן הסתם, אינו בקיא בתנאים הללו.

כיצד אדע שהנכס נקי משיעבודים ועיקולים?

זה התפקיד של חברת הנאמנות. עליה מוטלת החובה לבדוק שהנכס נקי מחובות, עיקולים ושיעבודים, וכן שהבעלים של הנכס – זה שמוכר אותו – הוא אכן הבעלים החוקי. החברה מספקת תעודת ביטוח על הרכישה המעידה שהבדיקות היו תקינות.

מהי עסקת פליפ?

המונח 'פליפ' מתאר עסקת רכישת נדל"ן, חידוש, שיפוץ – השבחה של הנכס ומכירה מהירה ברווח. עסקאות 'פליפ' מתאימות למשקיעים שאינם מעונינים להישאר ולהחזיק בנכס, ולמעשה רוצים לבצע עסקת רווח מהירה מבלי להמתין לעליית מחירים.

מהי עסקת Multi Family?

דמיינו לעצמכם מגורים במגדל חדש או בשכונה קטנה של מבנים נמוכים נאים עם חצרות מטופחות וירוקות. חברת ניהול דואגת לתחזוקה, יש חניה מסודרת, חדר כושר, מגרשי ספורט, גינת משחקים ובריכה. המתחם נמצא בפרבר של מטרופולין, כרבע שעה נסיעה ממרכז תעסוקה וקניות. השכנים הם חבר'ה נחמדים ממעמד הביניים, משפחות של הייטקיסטים, עובדים בחברות גדולות, מורים, רופאים ועצמאים ובמקום יש חיי קהילה סולידיים, נעימים.

 

היכן נמצא המתחם הזה? – באלפי אזורים בפלורידה המכונים "מולטי-פמילי" (Multi-Family Housing) ונחשבים לצורת מגורים רגילה ונפוצה.

 

היתרון בהשקעה בפרוייקטים של מולטי פמילי הוא העובדה שמדובר בפרוייקטים יציבים יותר עם הכנסה קבועה. החיסרון נעוץ בעובדה שאין בעלים בלעדי, ההשקעה היא פאסיבית יותר וכמות המשקיעים מוגבלת.

באיזה אופן אני מקבל הרווחים על הנכס?

באמצעות העברה בנקאית מבנק אמריקאי לבנק ישראלי. עלויות משתנות מבנק לבנק. 45- 50 דולר. אפשר לשלוח צק אמריקאי. כמה פרמטרים. צק אמריקאי עלות פדיון 15 דולר. לוודא שסניף הבנק יודע לפדות. תהליך של 45 יום בקירוב. ניתן לבטל צק עד שנה מאז שהופקד ולכם חשוב לדעת ממי מתקבלים הצקים.  במידה ויש חשבון בנק אמריקאי אפשר דרך שם או חברות צד שלישי המתמחות בהעברת כספים.

מה צריכה להיות מידת המעורבות שלי בניהול השוטף של הנכס?

מטבע הדברים, בנכסים פרטיים מידת המעורבות גבוהה יותר. בפרוייקטים היא נמוכה יותר. זמן ואפי ההתעסקות החודשית משתנים בהתאם לסוג הנכס.

האם אני יכול להצטרף אליכם לסיבוב בחירת נכסים?

בהחלט – בין אם אנחנו נמצאים בארה"ב ובין אם לא. רק חשוב לתאם מראש.

האם אני מוגבל במכירת הנכס?

תהליך מכירת הנכס הוא הדרגתי ותלוי בקהל היעד של הנכס. לכל החלטה יש השלכה. והפרסום בהתאם. משך הזמן משתנה בין נכס אחד למשנהו ובין אזור אחד למשנהו.

    מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם

    WhatsApp chat