למה כדאי להשקיע בפרוייקטים של Multi Family?

למה כדאי להשקיע בפרוייקטים של Multi Family?

שוק השקעות הנדל"ן בארה"ב משגשג בשנים האחרונות, וחברות שמתמחות בו מציעות שפע אפיקי השקעה. בגלל הביקוש הגדול להשקעות בארה"ב ולצד ההתאוששות של הכלכלה לאחר משבר ה"סאב פריים", בשנים האחרונות אנחנו חווים עליות מחירים גדולות במחירי הנכסים, בחלק גדול מהערים בארה"ב, מחירי הנכסים עברו את המחירים טרם משבר ה"סאב פריים".
העליות במחיר הנכסים לא עומדות בקנה אחד עם העליות במחירי השכירות ולכן,משקיעים שירכשו נכסים יכולים למצוא את עצמם בעסקאות עם אחוז תשואה נמוך יותר מבעבר. לכן, על מנת להמשיך להשקיע בצורה נכונה חשוב להבין איפה ההזדמנויות ואיך לנצלן. מבין האפשרויות להשקעה, בולטים ביציבותם הנדל"נית לאורך השנים האחרונות מתחמי ה Multi Family – בתי דירות משפחתיים להשכרה.

רעיון הMulti Family תחילתו בשנות ה-50 של המאה הקודמת, בתקופת גלי ההגירה הגדולים מאירופה שלאחר מלחמת העולם השנייה, כשהתבקש פתרון לדיור משפחתי בר-השגה עבור אנשים עובדים אך חסרי יכולת כלכלית. בעקבות הביקוש, נבנו בניינים ומתחמי-ענק של עשרות בתי-דירות להשכרה במחיר נוח, וכיום כל משפחה חמישית בארה"ב מתגוררת בהם בשכירות.

מדובר למעשה במתחמי מגורים בשיטת 'הכל כלול', מעין קיבוץ קטן המציע לדיירים את כל הדרוש להם למחייה: החל ממתחמים צנועים עם ריהוט ושירותי כביסה בלבד דרך מתחמים עם מועדון כושר, ועד למתחמים עם חדרי מוזיקה, מגרשי טניס, חדרי ספא, בריכות מחוממות, מרכז קהילתי, גני ילדים ועוד, וכל זאת במרחק קצר ממרכזי הקניות והבילוי של העיר. נכסים אלה, המיועדים כאמור להשכרה בלבד, מאוכלסים לרוב במשפחות מבוססות ממעמד הביניים ומנוהלים בידי חברת ניהול עם צוות שנמצא במקום על בסיס קבוע ומעניק לדיירים שירותים כגון קליטה וסינון של דיירים, גבייה, אחזקה וכמובן שירות לקוחות.

התנאים הכלכליים שהבשילו בשנים שלאחר המיתון של 2008 בארה"ב, הובילו יזמים ומשקיעים לבחון מחדש את שווקי הנדל"ן תוך הגדרה ברורה של המציאות: מרבית האנשים אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש בתים, ולכן השקעה במתחמי מגורים מבוססי-שכירות תניב תזרים מזומנים קבוע על בסיס חודשי ושנתי.

רכישת בתים בודדים והשכרתם היא – עבור משקיעים רבים – דרך מצויינת להבטיח את עתידם הכלכלי. אלא שהבחירה להשקיע בבתים בודדים גוררת איתה, על פי רוב, הוצאות תפעוליות גבוהות וניהול אינטנסיבי יותר מאשר השקעה בנכס אחד שבנוי ממספר יחידות.

עבור אנשים המעוניינים לבנות את תיק ההשקעות שלהם לאורך זמן, השקעה בנכסי מולטי פמילי עוזרת למזער את הסיכונים ומאפשרת השקעה בטוחה באיזורים בעלי מאפיינים סוציו אקונומיים בינוניים וגבוהים עם תשואה פנטסטית. זאת ועוד, השקעה בפרוייקטי Multi Family נוחה יותר מבחינה כלכלית, מבטיחה רצף מגורים עם דירות מאוישות רוב הזמן, ופיזור הסיכון מאפשר למשקיע הבודד לרכוש אחוזים מהמתחם כולו, במקום "להיתקע" עם דירה בודדת שעלולה לעמוד ריקה. בנוסף, נחסך מהמשקיע הסיוט של כל משכיר דירה: דייר שאינו משלם, משחית את הנכס ואף פועל באלימות.

כשהנדל"ן בישראל כבר לא מניב כמו בעבר, ושוק ההון מורכב עבור רוב המשקיעים הפרטיים – כולם מחפשים אלטרנטיבות, והצמיחה המהירה של שוק ה Multi Family היא אחת האלטרנטיבות היותר אטרקטיביות. אין זה מפתיע, אם כן, שכל גופי ההשקעה הגדולים בישראל, כולל הגופים המוסדיים, מושקעים בפרויקטים האלה.

קבוצת לייבל השקעות זיהתה הזדמנות למודל השקעה שמתאים לתנאי השוק הנוכחי מתחמי ה Multi Family, המאגד מספר משקיעים בסכומי כסף נמוכים יחסית, עבור השקעת נדל"ן אחת גדולה.

 

אנחנו, בקבוצת לייבל השקעות, נאתר ונסנן עבורכם השקעות חדשות ונפקח על כל ההשקעה מתחילתה ועד סופה. איתנו תוכלו להשקיע בחוכמה ולהיכנס לשוק המתפתח ומלא הפוטנציאל של מתחמי הדיור בארה"ב. אנחנו מזמינים אתם להצטרף אלינו להניח את היסודות לבניית עתיד כלכלי טוב יותר – לכם ולמשפחה.