3 כלים שיגרמו לך להספיק יותר בחיים

הצבת יעדים ומחשבה על רעיונות בשביל להשיג הצלחה בחיים זה קל – אם זה להוריד במשקל, להרוויח יותר, להיפטר מהרגל רע אבל רוב האנשים נכשלים בעמידה בתוכנית של עצמם אחרי שבועות או אפילו ימים.

אנחנו נשאבים להרגלים הישנים שלנו ודוחים את העשייה במקום לעשות את הדברים בפועל. אז מה אתה באמת יכול לעשות על מנת להצליח לעשות את הדברים עד הסוף?

הנה 3 טכניקות חזקות שיכולות לעזור לך:

 1. לחסום זמן ביומן

דבר ראשון תחסום זמן ביומן לפרויקט או למשימה שאתה רוצה לבצע. לדוגמה, אם אתה רוצה לכתוב מאמר של 2,000 מילים – צריך לתעדף את הזמן הפנוי שלך ולסגור ביומן זמן ומקום לכתיבת המאמר כולל לשלבי ההכנה והחקירה לגביו.

שריון זמן ביומן הוא אחד הכלים החשובים ביותר שיכולים למנף את העשייה שלך מאשר דחיינות למועד לא ידוע. שריון של זמן דומה ללצעוק לעולם שאתם לא זמינים לדברים אחרים ושזה בראש סדר העדיפויות שלכם ושכל היתר יחכו לזמן שתתפנו – זה אומר לשים את הטלפון בצד, כל הסחת דעת ולהיות מפוקסים על העשייה.

 1. לשנות את הסביבה
  אם להקדיש זמן ביומן לא מספיק לכם כדי להתרכז, רצוי בנוסף, לשנות את הסביבה הפיזית שלכם.
  לעיתים אנחנו לא מבינים עד כמה הסביבה שבה אנחנו נמצאים משפיעה על היכולת והביצועים שלנו – אם נהיה בסביבה חיובית כך גם יהיו התוצאות שלנו לעומת סביבה מקטינה ומרעילה
  חשבו – איפה תהיו יעילים ואפקטיביים יותר? במקום שתומך בכם וברעיונות שלכם או במקום שמבטל אותם על הסף?

  סביבה טובה עבורכם כוללת מוזיקה רגועה ונעימה, שתייה, אוכל קל (רצוי לא משהו כבד..) וללא הסחות דעת מיותרות.

  אם תרצו לשנות את החיים שלכם – שנו/שפרו את הסביבה שלכם.
  למשל – סטודנט שרוצה ללמוד למבחן ונמצא באיזור רועש מאוד – סיכוייו ללמוד את החומר ולהצליח בבחינה קלושים, לעומת זאת אם יהיה בסביבה רגועה, שקטה ומכילה הוא יצליח לעבור על הדברים וללמוד באופן הנכון וכמובן שלהוציא ציונים טובים יותר בבחינה.

 2. לבנות לעצמכם את המחוייבות
  אם לצורך הדוגמא רכשתם ספר חדש, סגרתם לעצמכם שעתיים לקרוא אותו בבית קפה שכונתי נחמד ועדיין לא הצלחתם – מה זה אומר? זה אומר שלא התחייבתם לתהליך, כמו שאומרים " מחר אתחיל דיאטה" "מחר אתחיל לרוץ" – גם אם תהיו בסביבה חיובית ותקצו זמן לצאת לריצה אבל לא תתחייבו – לא תראו תוצאות!

  על מנת לבנות מחוייבות נכונה צריך ראשית להתחייב בפני עצמנו לתהליך, אך יותר מזה למצוא שותף מחוייבות זה יגביר את הסיכויים להצלחה – למשל – לקבוע עם חבר/ה לצאת לסיבוב ריצה בפארק בכל יום רביעי בשעה 19:00 – ברגע שיש מחוייבות זה מגדיל את הסיכויים שהדברים יקרו וכמובן את ההצלחה שלהם.

  חישבו על זה כך, אם התחייבתם לעצמכם ועדכנתם את הסביבה שלכם על פעולות מסויימות, הסבירות שלא תבצעו אותן קלושה.. זאת מאחר ושמכם הטוב עומד פה למבחן – האם זה בוצע או שיש תירוצים…

כשנכנסו לתחום הנדל"ן ידענו והחלטנו כי נתחייב לתהליך לפחות ל-5 שנים.. השנה הראשונה הייתה רצופה עליות ומורדות, סגרנו זמן ביומן, התחייבנו לסביבה שלנו לתהליך וכמובן שדאגנו שהסביבה הפיזית שלנו תהיה נוחה ללמידה ולתהליך שרצינו להיות בו.

מאז… כבר הגדלנו את ההתחייבות שלנו ל10 שנים, אבל לטובת זה הגדרנו לנו יעדים, חזון, מטרות לצד יעדים קרובים וקצרים על מנת לייצר לנו חוויות ותחושות של הצלחה שיגבירו את היכולת שלנו, להיות טובים יותר וכמובן לעשות זאת לטווח רחוק… ללא ההצלחות הקטנות היה לנו קשה לשמור על מוטיבציה לאורך זמן.

מה אתם אומרים?

מה הדבר שאתם רוצים לעשות ותתחילו להתחייב אליו?

מה אתם לוקחים מהמאמר הזה קדימה ומיישמים בחיים שלכם – לא חייב להיות קשור לתחום הנדל"ן..

אם תתחילו לעשות את שלושת הטיפים ותיישמו בחיים שלכם, ההצלחה תתחיל להגיע לכיוונכם, אנחנו כמובן ממליצים לעשות זאת בתחום הנדל"ן שייצר עבורכם הכנסות פאסיביות (לצד אקטיביות מסויימת) וכמובן להתחייב לתהליך לאורך זמן.

 

בהצלחה 🙂

 

ההשראה לכתבה ע"י שון לים

https://addicted2success.com/success-advice/3-powerful-techniques-that-will-help-you-really-get-things-done/