לגור איפה שרוצים – להשקיע איפה שכדאי

קבוצת לייבל השקעות חרטה על דגלה את המשפט " לגור איפה שרוצים – להשקיע איפה שכדאי" והיום הוא מתאים יותר מתמיד.
אני רוצה מעט להרחיב על הנושא, מצד אחד ירידה ברכישת דירות בישראל וסימן שאלה האם השוק בדרך לקיפאון (אישית לא בטוחה שזה עדיין יפוצץ את הבועה..) ומצד שני העמסת קשיים על משקיעים שמעוניינים למנף את הכספים שלהם על ידי הגבלות בשחרור הכספים מהבנקים.

ההרגשה היא שהמדינה מערימה קשיים על המשקיעים "הקטנים" שמעוניינים למנף את הכסף שלהם על ידי העובדה שהיא לא מאפשרת להם לשחרר את כספם, אותו חסכו, מינפו והשקיעו בכבוד (ורובם עשו זאת בישראל) לטובת השקעות מחוץ לישראל.

המשקיעים מבינים יותר ויותר שהמגרש הביתי שלנו לא נותן תשואות טובות, אטרקטיביות או רלוונטיות, רף הכניסה להשקעה בישראל גבוה מאוד לעומת רף הכניסה להשקעות בפרוייקטים בארה"ב והתשואות הרבה הרבה הרבה יותר טובות בארה"ב (גם אחרי מיסוי בין ישראל וארה"ב).

רוצה להוסיף בנימה אישית, שהייתי מצפה ומקווה לעשות יותר השקעות בישראל וכי זה יהיה נגיש לכולם, אך איני בטוחה כי זה יהיה המצב וייתכן שאף יחמיר בשנים הקרובות.

מה כן ניתן לעשות?
לעמוד איתנים בהחלטות שלנו לגבי החיים שלנו, איך נרצה לחיות אותם והלייף סטייל שבו נחליט שהחיים שלנו צריכים להיראות, להחליט על כיווני ההשקעה המתאימים לפרופיל משקיע שלנו (נשמח לעזור לכם להבין מה הכיוון שלכם), לקבל ידע על מנת לפוגג חששות או פחדים מהשקעות בחו"ל..
ופשוט להתחיל ולקחת אחריות על עצמכם והסובבים אתכם כבר מהיום.

מחכים לשמוע את דעתכם על מצב השוק והמשק והאם יהיה שינוי?