חשיבות המערכות יחסים.. כן, גם בעולם הנדל"ן

חשיבות מערכות יחסים

 

כבר כתבתי על זה בעבר ואני גם מדברת על זה המון – מערכות יחסים לטווח הרחוק, זה הכי חשוב!!!

 

למה זה הכי חשוב? ראשית כי אנחנו עובדים עם אנשים ואם נרצה להיות שחקנים לטווח הרחוק אנחנו חייבים לקחת את כל עניין מערכות היחסים שלב אחד למעלה, מדוע?

 

כי עסקים עושים עם אנשים, השקעה תהיה ריווחיות יותר או פחות – ייתכן, אבל השאלה היא עם מי אתה עושה את התהליך קדימה.

 

מערכת יחסים נמדדת מהרגע שהתחילה, מהרושם הראשוני שנוצר, לרושם השני ועד לרגע שבו גם בוחרים להפריד כוחות וצריך גם שם לעשות את זה יפה.

 

מה זה אומר? ראשית כל על מנת להיות מכוון מערכות יחסים בחיים שלכם אתם צריכים להיות בהקשבה, בנתינה, ביכולת קבלת פידבקים כמו גם במתן פידבקים בונים (ולא הורסים) – כלומר צריך לשמור על אותנטיות, רגישות, הקשבה והמון אכפתיות – בלי אלו, יהיה לזה קשה להיות אמיתי.

 

להבין מה המטרות של הצד השני ושהם יבינו את המטרות שלך – כשכל הקלפים על השולחן קל לקבל החלטות, להתקדם, להבין מה הצורך של כל אחד וגם שאין תחרות אלא גדילה משותפת.

 

מתי זה לא טוב? כשהמערכת יחסים הופכת לתחרות של "למי יש יותר גדול?" זה לא טוב או אידאלי.

 

איך מייצרים מערכת יחסים מרחוק? כיזמים שמשקיעים במדינות זרות אנחנו לא תמיד מגיעים לשטח על ההתחלה ולרוב הכל מתנהל בשלט רחוק.

 

מתחילים בשיחת הטלפון – הרבה פעמים בשיחות הראשונות אנחנו שואלים מה המטרות, מה הם עושים היום ואיפה רוצים להיות בעוד X זמן… בתחילה זה נשמע להם מוזר מעט כי רובם לא מגיעים ממקום של מערכות יחסים אלא עבודה נטו – אבל, הדרך הכי טובה לבנות מערכת יחסים לטווח רחוק היא אבן אחרי אבן וצעד אחר צעד.

 

בהמשך – מגיעים לשטח, לראות את הדברים מקרוב, להכיר את האנשים שמאחורי המסך (גם אם דיברתם בסקייפ/פייסבוק/ווטסאפ) כי אין יותר טוב ממראה עיניים – ממליצה להביא איתכם שוקולד ישראלי – הם יאהבו את המחווה הפשוטה – ולא רק לבעלי המקצוע שאתם עובדים איתם – צוות המטוס, עובדי השכרת הרכב והמלון וכו' – תתפלאו כמה המחווה הקטנה הזאת משמעותית ומעמיקה את מערכת היחסים שלכם עם הצוות המקומי שלכם.

 

נקודה חשובה נוספת היא בחינת המטרות אחת לכמה חודשים, הרי כולנו משתנים – אם המטרות זהות – מעולה, אחרת צריך לבחון איך ולאן תמשיך השותפות.

 

הכי חשוב ולכן נכתב אחרון… אגו, אל תיכנסו למערכות יחסים עם אגו, הוא לא יקדם אף אחד קדימה בהגשמת המטרות, הוא לא משמין ואפשר לבלוע אותו בשקט 🙂 שימו אותו בצד, תהיו פתוחים ללמידה ותראו איזה קסם זה מחולל כשבאים למערכות יחסים ממקום אמיתי ואותנטי.

 

זה לא מתאים לכולם, זה בסדר, לחלקנו זה מאתגר ואף קשה, קחו מזה משהו אחד ותראו איך אתם מיישמים את זה בכל יום במשך 90 יום, זה הזמן שלוקח לנו לסגל הרגל חדש 🙂

 

בהצלחה