קבוצת לייבל השקעות

דרכים יצירתיות למצוא עסקאות נדל"ן טובות

דרכים יצירתיות למצוא עסקאות נדל"ן טובות

קבוצת לייבל השקעות

כשהתחלתי את דרכי בעולם השקעות הנדל"ן ב-2014 הייתי איש הייטק שחוזר כל יום מאוחר הביתה ומתחיל לחפש עסקות נדל"ן בארה"ב בדרכים המקובלות. לא היו לי משאבי כסף גדולים לטובת שיווק ופרסום על מנת למשוך אלי מוכרי בתים באופן סדרתי. לכן הייתי חייב להיות יצירתי ולאתר עסקאות עם משאבים מצומצמים. השיטות לאיתור עסקאות שארשום מטה מתאימות למשקיעים מתקדמים והן למשקיעים שבתחילת דרכם ורוצים למצוא לבד את העסקה הראשונה.

MLS) MULTYLISTINGSERVICE) –

הדרך המסורתית והלא יצירתית היא למצוא מתווך שמתמחה במציאת עסקאות למשקיעי נדל"ן. חשוב לפני זה להבין איזה סוג נכס מחפשים ולהגדיר למתווך את כל הפרמטרים הנחוצים.

שליחת דואר ישירות לבתים –

יש חברות רבות שיצרו לכם מודעה וישלחו אותה ישירות לבתים של האנשים באיזור שאתם מחפשים.

"אנחנו קונים בתים במזומן…תתקשרו למספר הזה… על מנת לקבל הצעה"

חשוב להבין שבשיטה זאת יש הוצאה כספית שיכולה להיות מאות דולרים ועד אלפי דולרים. יש לציין שבשיטה זאת יכול לקחת זמן לאנשים שיקבלו את הדואר להתבשל וגם שהם יתקשרו זאת תחילתה של ערכת יחסים שבסופו של דבר יש סיכוי טוב שהם יתנו לכם מחיר טוב לנכס שלהם.

WHOLESALERS

הם למעשה סוחרים, מוצאים נכסים ומוכרים את החוזה שלהם תמורת סכום מסויים. כל עוד העסקה טובה עבורכם זה מעולה. תמיד אפשר להתמקח על העסקה אבל תקבלו אותה כל עוד הם מרוויחים משהו. שיטה מצויינת שאני ממש אוהב, הם עושים את העבודה הקשה והארוכה לאיתור נכסים מתחת למחיר שוק ובדרך כלל מקבלים על כך 5-10 אלפי דולרים. איפה מוצאים אותם? תחפשו בלינקדאין, בתוך קבוצות של משקיעים מקומיים בפייסבוק.

חשוב לציין!!!

הם אנשי עסקים מאוד ממולחים ולכן יש לעשות את הבדיקות הנדרשות בצד שלכם מאוד טוב.

DRIVING 4 DOLLARS

כוונת המשורר היא שאנחנו נוסעים פיזית בין הרחובות ומחפשים בתים מוזנחים, שלטים "אני מוכר".

תסתכלו האם הדשא גבוהה והגינה לא מטופחת, אם יש עיתונים שמודבקים לחלונות, תשאלו אנשים באותו הרחוב "אתם יודעים האם יש כאן בית ריק או למכירה?"

השיטה הזאת קשה לביצוע מרחוק, מה עושים?

קרובי משפחה, אנשים שאתם מכירים מהאזור… פשוט תציאו להם אחוז מהרווחים העתידיים במקרה שהם מצאו עיסקה טובה.

קרייגליסט (יד2)

כמו בארץ, אנשים פרטיים מפרסמים את הנכס שלהם למכירה ללא תיווך. זאת דרך מצוינת למצוא מוכר בעל מוטיבציה. אפשר לתחקר אותו למה הוא מוכר? מה צריך לשפץ? מה השכירויות המקובלות לנכס כזה באיזור? … כמה הוא מבקש על הנכס? מה המחיר הכי נמוך שהוא יכול לרדת אליו ולהרגיש בסדר איתו?

החשוב כאן הוא לא להשמע מתלהב, להפך כל פעם שהוא מציין מחיר להגיד "אויייי". משא ומתן זה עניין פסיכולוגי שיש ללמוד ולהתנסות מספר פעמים על מנת לשלוט בו טוב.

תסתכלו על זה כך שאתם עושים לבעל הנכס טובה שאתם קונים ממנו ומשחררים לו כספים.

יש לציין שאנחנו לא מכריחים אף אחד לחתום, זה הרצון החופשי שלהם לחתום על מכירה.

נכס להשכרה

זאת שיטה מדהימה שאפשר לאתר בעלי נכסים שבאמצעות שיחה קצרה מבינים אם נשבר להם לטפל בנכס, בדיירים, ביטוחים וכו'… יכול להיות שבעל הנכס לא חשב על האפשרות הזאת של למכור. וכאן יש הזדמנות למצוא בעל נכס שאתם הראשונים שמדברים איתו על מכירה. יש להכיר טוב את האיזור והמחירים באיזור לפני שנכנסים למשא ומתן.

איש המון

יש אנשי מקצוע שמתוקף תפקידם נתקלים באנשים שרוצים למכור את בתיהם או שמיתעתדים לכך.

כמו: עורכי דין לענייני גירושים, בנקאים בתפקידים מסויימים, מנהלי נכסים, סוכני ביטוח, קבלנים, חברות טייטל, עורכי דין לענייני נדל"ן ועוד…

חשוב להסביר הם לפני שעל כל עסקה שתצליחו בה הם יקבלו אחוז מסויים מהרווח. יש מיקצועות שהם לא מוכנים לקבל תגמול כספי אבל מסעדה טובה ויחס חם יעשו את העבודה.

יחסים בריבוע

יחסים בין אישיים, ככל שנהיה יותר טובים ושונים מאחרים ביחסים הבין אישיים שלנו יזכרו אותנו יותר טוב, נעמיק קשרים עם אנשי הקשר שלנו ונקבל עסקאות יותר טובות וראשונים.

לסיכום

יש המון דרכים לאתר עסקאות ועסאות טובות. תחילה יש להבין מה זאת עסקה טובה עבורכם. ממש לרשום את כל הקריטריונים לעסקה טובה. אחרי זה תתמקצעו במספר דרכים לאיתור עסקאות, לכל אחד יש את העדפות שלו ומה שעובד עבורו יותר טוב. חשוב להיות בבקרה ולראות מה עובד ומה לא, לעקוב מתי דברתם עם המוכרים הפוטנציאלים ומתי השיחה הבאה שלכם איתם (להכניס ללו"ז, סבלנות זה יכול לקחת זמן).

מה השיטה שהכי נראת לכם?