איך עולים שלב ביזמות?

ראשית כל צריך לקבל החלטה, החלטה לאן ואיפה אתם רוצים להיות, מה החיים שלכם, הלייף-סטייל, מה התרומה שלכם לעולם לצד ההבנה של איפה אתם נמצאים היום והאם טוב לכם או לא.

 

מה הלמה שלכם?

 

השאלה הזאת היא מה שמניע אתכם קדימה.

הרבה פעמים אנחנו מחפשים גם את הסיבות ללמה אנחנו עוד לא במקום שרצינו, חלק מזה נעוץ בחששות, באמונות שלנו לגבי עצמנו ובמוטיבציה שלנו להצלחה.
כדי להגיע לנקודה ב' צריך להיות רעב!

 

עליית השלב למעלה היא סובייקטיבית, כלומר עבור כל אחד ואחת מכן עליית השלב היא בנקודה אחרת על הסאקלה ואין פה תחרות, אם נהיה בתחרות עם אחרים לא נוכל להתקדם, המטרה שלנו היא להיות בתחרות רק עם עצמנו שנהיה טובים יותר בכל יום מהיום שקדם לו.

 

כמו שכתבתי בכתבה "תהליך גדילה של יזם" אפשר, רצוי וצריך לקבל השראה וכלים נוספים מיזמים, מנטורים, דוברים ובעצם מאנשים שכבר נמצאים איפה שאנחנו רוצים להיות, ממליצים לקחת מנטור שידע להוביל אתכם שלב אחרי שלב בתהליך הגדילה, מישהו/י שהיו בנעליים שלכם (בצורה זו או אחרת) והיום נמצא בנקודת הב' (איפה שאתם רוצים להיות).

 

הדרך הכי טובה להתחיל עבור מי שעוד לא התחיל לעשות השקעות – א. ללמוד את התחום לעומק. ב. להציב מטרה גדולה, לקטע אותה למטרות קטנות ולהתחיל לצבור הצלחות קטנות שיובילו להצלחות גדולות!

 

דרך נוספת לעלות שלב הוא לחבור ליזמים אחרים שצריכים שחקני חיזוק – חלק מסט הערכים/יכולות שלכם וכך לקפוץ מדרגה נוספת (אוהבים לקרוא לזה קפיצה קוונטית), למשל, אנחנו היינו היזמים כשהשקענו בבתים הפרטיים אולם על מנת להשקיע במולטי פמילי הבנו שכדאי לחבור ליזם גדול, ותיק עם ניסיון רב ובכך לצמצם את מרחב הלמידה שלנו ואת לוחות הזמנים הארוכים להם היינו נדרשים אם היינו היזמים גם פה (ברמת הביצוע הכוונה – מאחר ואנחנו עדיין יזמים אולם נחשבים כיזם מלווה).

 

עבורנו, השלב הבא יהיה להיות היזמים בעצמנו באותם פרוייקטים גדולים, לקחת את המימון בעצמנו, לגייס ולנהל עם שותף מקומי, זה אומר שאנחנו עדיין עובדים עם הצוותים שהקמנו בתחום המולטי פמילי אבל מתרחבים, משנים, לומדים תמיד ומתקדמים לעבר המטרות המשותפות שלנו ושל המשקיעים שלנו.

 

מה השלב הבא מבחינתכם? מה בעשייה שלכם שתתחילו לעשות יקדם אתכם קדימה?

מחכה לקרוא את התובנות שלכם 🙂